Strona główna / Informacje o kursach / Kursy dedykowane

Kursy dedykowane

5-latki na start! Raz w tygodniu, czas trwania to 30 minut

Ważne, żeby dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uczyły się już języka obcego. To jest czas, w którym najłatwiej osłuchać się z akcentem i zacząć mówić bez bariery językowej. To czas, kiedy mózg dosłownie chłonie nie tylko nowe słowa, ale także całe wyrażenia i zdania.
W STEP BY STEP korzystamy z nowoczesnych metod pracy z najmłodszymi, nie zapominając o sprawdzonych metodach tradycyjnych. Czego więc należy się spodziewać na zajęciach dla maluchów? Oczywiście piosenek, wierszyków i bajek, gier i zabaw ruchowych zgodnych z metodą TPR (Total Physical Response), ale także ćwiczeń interaktywnych i multimediów. Jak we wszystkich grupach wiekowych, nacisk kładziemy na komunikację i pracę w parach: od samego początku uczymy się porozumiewać w języku obcym i wyrażać w nim jak najwięcej. Od samego początku uczymy pracy ze słownictwem i budową zdań. Dzieci przez zabawę przyswajają gramatykę. Ten sposób prowadzenia zajęć wymusza na dzieciach aktywność na lekcji i zapamiętywanie poprzez wykonanie.Czas spędzony w STEP BY STEP to solidny start w nauce języka, bez znajomości którego ich pokolenie już nie będzie mogło się obejść.

Egzamin ósmoklasisty

Zajęcia są zaplanowane pod kątem przygotowania do sprawdzianu końcowego oraz używania języka w codziennych sytuacjach. Takiego kursu jeszcze nie było!
Celem kursu jest przygotowanie do egzaminu zgodnie z podstawą programową. Na pierwszych zajęciach przeprowadzamy test, który pokazuje nam poziom dzieci, tempo pracy i daje informacje, w których działach są ewentualne braki. W trakcie kursu przeprowadzamy ok. 6-10 testów, a po każdych zajęciach dzieci otrzymują pracę domową.

Matura

Przyszłym maturzystom oferujemy kursy przygotowujące do matury pisemnej zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz do części ustnej egzaminu. Lekcje przygotowane są zgodnie ze standardami wymagań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W ramach kursu Uczniowie rozwiązują zadania zbliżone do tych, które mogą pojawić się na maturze, w tym arkusze z lat ubiegłych. Zajęcia mogą być zarówno indywidualne, jak i grupowe.
Kurs maturalny obejmuje:
zapoznanie ze strukturą egzaminu i systemem oceniania
przygotowanie gramatyczne i leksykalne z zakresu podstawowego i rozszerzonego
szeroką gamę ćwiczeń symulujących egzamin ustny i ćwiczenie swobodnego wypowiadania się na różne tematy
różnorodne zadania kształtujące umiejętności pisania krótkich i długich form użytkowych
poszerzenie zasobu słownictwa
zapoznanie z metodami unikania najczęściej popełnianych błędów
podejście do próbnej matury zorganizowanej przez STEP BY STEP

Konwersacje

Na początku współpracy ustalamy wspólnie Twój cel nauki, a potem dążymy do jego realizacji.
Użycie liczby mnogiej było tu zamierzone – jeśli mamy zdobyć ten “szczyt”, to tylko razem!
Dlatego każde spotkanie z lektorem i każda praca domowa oparte są w 100% o Twoje potrzeby językowe
Zajęcia indywidualne, 60 minut.

Przebieg zajęć:

1. LUŹNA ROZMOWA
tzw. Small talk na rozgrzewkę. Przyjazna pogawędka, czyli co u Ciebie słychać, jak się dzisiaj czujesz.
2. INTENSYWNA KONWERSACJA
Po rozgrzewce intensywna konwersacja na tematy, które złożyły się na Twoje zadanie domowe: film(y), który obejrzałeś i artykuł(y), który przeczytałeś w domu. Lektor uważnie Cię słucha i pogłębia temat, zadając pytania. Możesz odwrócić role, dopytując lektora o jego opinie, spostrzeżenia. Dzielicie się wiedzą i doświadczeniem, cały czas w 100% w języku obcym
4. USPRAWNIENIE
Lektor nie przerywa kiedy mówisz, ale na bieżąco notuje Twoje błędy. Pod koniec spotkania otrzymujesz listę tych błędów wraz z poprawną wersją. Lektor omówi z Tobą, co wymaga usprawnienia, ale i pochwali za postępy.
5. NOWE SŁOWNICTWO
Wszystkie nowe słówka, jakie pojawią się podczas Waszej rozmowy, lektor zanotuje na liście, którą otrzymasz pod koniec spotkania. Jeśli chcesz możesz postawić sobie cel, że do następnego spotkania zapamiętasz je i użyjesz ich w rozmowie z Twoim lektorem
6. FEEDBACK
W regularnych odstępach czasu Twój lektor będzie rozmawiał z Tobą o Twoich postępach, o tym co jeszcze możecie wspólnie zrobić, aby Twój cel został osiągnięty.

Job interview

Nowość w ofercie! Tego nie oferuje żadna inna Szkoła!
Jeśli przed Tobą rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim zapraszamy na specjalne treningi pozwalające przećwiczyć pytania, oswoić stres i porozmawiać w formal English. Podpowiemy też, jak odpowiadać na trudne pytania i czego się wystrzegać w rozmowie z obcokrajowcem.
Szkolenia prowadzone są w siedzibie Szkoły i/lub przez Skype.

Zapraszamy!

FCE – certyfikat potwierdzający poziom językowy pozwalający na pracę w środowisku anglojęzycznym;
CAE – zaawansowany certyfikat językowy uznawany przez większość pracodawców

Podczas zajęć poznasz wszystkie komponenty danego egzaminu, tak, aby później nic Cię nie zaskoczyło.
Gwarantujemy, że podjęcie kursu i włożenie w niego odpowiedniego nakładu pracy własnej zaowocuje sukcesem egzaminacyjnym, polegającym nie tylko na uzyskaniu certyfikatu, ale również wymaganej wysokiej noty.
Przyjdź i przekonaj się, że prowadzimy jedne z najefektywniejszych kursów . Zajęcia indywidualne lub w grupach dwuosobowych

Letnie spotkania z językiem – co powiesz na powtórkę z języka przed wyjazdem na wakacje?
Możesz umówić się na dowolną ilość indywidualnych zajęć i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć… 😉 Zapraszamy!